آشنایی با دانشگاه نوشاتل (University of Neuchatel)

دانشگاه نوشاتل دانشگاهی دولتی و فرانسوی زبان است که در شهر نو شاتل در کشور سوئیس واقع شده است که نوشاتل  به پایتخت زبان فرانسوی در سوئیس مشهور است  و مساحت شهر نوشاتل تقریبا  18.05 کیلومتر مربع میباشد.
دانشگاه نوشاتل شامل پنج دانشکده و دارای 30 رشته مختلف (علوم انسانی، علوم، حقوق، اقتصاد، و الهیات و… )  میباشد ، دانشگاه نوشاتل در سال ۱۸۳۸ پایه‌گذاری  و تاسیس شده است زبان تحصیل در دانشگاه نوشاتل فرانسوی است.

دانشگاه نوشاتل (UniNE) یک موسسه شناخته شده بین المللی است، با 4380 دانش آموزان از سوئیس و فراتر از آن (نزدیک به 20 درصد از دانشجویانی از خارج از کشور سوئیس)، که در مقاطع  کارشناسی و کارشناسی ارشد و یا دکترا و فرصت مطالعاتی واحد ارئه میدهد و دانشجو میپذیرد.

آشنایی با دانشگاه نوشاتل – مزایای تحصیل در دانشگاه نوشاتل

جالب است بدانید که 60% از دانشجویان دانشگاه نوشاتل را زنان تشکیل میدهند یعنی تقریبا حدود 4000 دانشجو و همچنین 4552  دانشجو در  مقطع دکتری  یعنی بیش از 40 درصد دانش اموزان از خارج از سوئیس هستند و دانشجوی بین الملی محسوب میشوند و این دانشجویان بین الملی از 100 ملیت گرد هم آمده اند که نیز چنین تنوع فرهنگی یک دارایی بزرگ است، هم از نظر تدریس و هم جو در محوطه دانشگاه که یک حسن برای دانشگاه نوشاتل محسوب میشود.
یکی از ویژگی های بارز  دانشجویان در دانشگاه نوشاتل  این است که دانش آموزان به طور فعال در درس شرکت میکنند،که این امر کمک به درک و افزایش بهره وری در کارگروهی، سمینارها و درک بهتر مطالب و ….. دارد  که این موضوع ، نقطه تمایر داشنگاه نوشاتل با دیگر دانشگاه های بزرگ اروپایی میباشد که  این اشکال تدریس، اغلب در دانشگاه های اروپایی به چشم میخورد در صورتی که در دانشگاه نوشاتل به این صورت نیست.

آشنایی با دانشگاه نوشاتل – رنکینگ دانشگاه نوشاتل

دانشگاه UniNE در بین دانشگاه های جهان، دارای رنکینگ و رتبه قابل توجه 1669 در سال 2018 و سال 2019 می باشد. امروزه رتبه بندی دانشگاه ها بر اساس معیارهای مختلفی صورت می گیرد. این معیارها هر کدام شاخصهای جداگانه ای را مورد بررسی قرار می دهند. که از جمله آنها می توان از شهرت علمی ، رنکینگ  دانشگاه  Université de Neuchâtelدر مواردسنجش پژوهشی، وجه بین المللی، نسبت بین اعضا هیئت علمی ، دانشجو و … نام برد.

آشنایی با دانشگاه نوشاتل – دوره های زبان در دانشگاه نوشاتل

با توجه به اینکه دانشگاه نوشاتل دانشگاهی فرانسوی زبان است برای آن دسته از دانشجویان بین الملی که سطح زبان متوسطی دارند دوره زبان برگزار میکند تا دانشجویان امادگی شرکت در کلاس ها را داشته باشند

آشنایی با دانشگاه نوشاتل – مدارک عمومی جهت پذیرش از دانشگاه نوشاتل سوئیس

  • عکس پاسپورتی 6 قطعه
  • پاسپورت معتبر به میزان حداقل 90 روز
  • انگیزش نامه
  • پروپوزال تحقیقاتی مرتبط به رشته
  • تاییدیه داشتن سوپروایزر با توجه به رشته و مقطع مورد نظر
  • حداقل 2 عدد توصیه نامه از دو استاد مختلف دانشگاه محل تحصیل در مقطع قبلی
  • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات بعلاوه ترجمه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی و ریز نمرات
  • گواهی سلامت پزشکی
  • رسید میزان تمکن مالی به صورت سپرده در بانک جهت دوران تحصیل

گروه آتیه آفرینان ایرانیان _ مجری و ارئه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست