آشنایی با دانشگاه بازل (University of Basel)


دانشگاه بازل دانشگاهی دولتی با حدود 12955 دانشجو  درشهر بازل سوئیس قرار گرفته‌است، بازل سومین شهر پرجمعیت کشور سوئیس است. جمعیت این شهر در سال ۲۰۰۶ برابر با ۱۶۵٬۵۲۹ بازل در شمال باختری سوئیس بر کناره رود راین جای دارد. بازل با هر دو کشور آلمان وفرانسه هم‌مرز است که جالب است بدانید که بازل به عنوان یک شهر موفق در حیطه ورزشی نیز به شمار میرود که نماد آن باشگاه ورزشی اف سی بازل سوئیس است. در حال حاضر در دانشگاه بازل سوئیس حدود 13 هزار نفر مشغول به تحصیل در دانشگاه بازل می باشند که 3 هزار نفر آن را دانشجویان خارجی تشکیل می دهد. دانشجویان بین الملی و خارجی 62 درصد در مقطع  postgraduate و 38 درصد آنهادر مقطع  undergraduate می باشند و برای این تعداد دانشجو حدود هزار پرسنل دانشجویی مشغول بکار هستند.

آشنایی با دانشگاه بازل – امتیازات و رنکینگ دانشگاه بازل

دانشگاه بازل یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های این کشور به‌شمار می‌رود.که در سال ۲۰۱۲ در رده‌بندی دانشگاهی جهان کیو اس (QS) این دانشگاه در رتبه ۱۲۱ بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفت و لازم به ذکر است که دو سال پیش از آن  دانشگاه بازل در رده بندی دانشگاه های جهان متعلق به کشور  روسیه در رتبه ۹۶–۹۸ قرار گرفت. همچنین در سال ۲۰۱۲، در رده بندی دانشگاه های جهان  (ARWU) در رتبه ۸۵ا  بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفت. در فهرست رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان نیز که مجله Times Higher Education برای سال ۱۶–۲۰۱۵ منتشر کرد، دانشگاه بازل در رده ۱۰۱اُم قرار گرفت.

آشنایی با دانشگاه بازل – دانشکده و رشته های دانشگاه بازل

دانشجویان در دانشگاه بازل می توانند در رشته های مطالعات توسعه ، علوم زیستی، پزشکی، دارو سازی و دارو شناسی، شیمی، تاریخ، روانشناسی، مطالعات محیطی، اقتصاد، ریاضی، ادبیات در زبان انگلیسی، زبانهای مدرن، فیزیک و نجوم، علوم کامپیوتر و اطلاعات سیستم ها در تمامی مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل داشته باشند و از جمله دانشکده های دانشگاه بازل میتوان دانشکده های زیر را نام برد :

دانشکده الهیات
دانشکده حقوق
دانشکده داروسازی
دانشکده علوم پایه
دانشکده کسب و کار و اقتصاد
دانشکده روان شناسی
دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

آشنایی با دانشگاه بازل – تاریخچه دانشگاه بازل

این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه سوئیس  به‌شمار می‌رود و در سال ۱۴۶۰ میلادی تأسیس شده‌است  و در حال حاضر تحت مدیریت آندریا شنکر-ویتسکی میباشد.

از افراد مشهوری که دانش آموخته دانشگاه بازل سوئیس بوده اند  می‌توان به اراسموس،لئونارد لویلر،کارل پارت،یاکوب بورکهارت،کارل پارت،سعید کریمیان اشاره کرد.

آشنایی با دانشگاه بازل – هزینه های تحصیل در دانشگاه بازل

به طور کلی هزینه های تحصیل در کشور سوئیس  بسته به دولتی و یا خصوصی بودن دانشگاه دارد که دانشگاه بازل با توجه به دولتی بودند ،هزینه های تحصیلی مناسبی دارد که هزینه های تحصیل در سوئیس با توجه به رشته و مقطع تحصیلی تعیین میگردد که بین بازه قیمتی سالانه 2000 تا 5000 دلار میتوان مد نظر قرار داد.
البته قابل ذکر است که دانشجویان دانشگاه بازل در تمامی مقاطع تحصیلی اجازه کار نیمه وقت دارند که این امر تا حدودی میتواند هزینه های زندگی دانشجویان را پوشش دهد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان _ مجری و ارئه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست