آب و هوای سوئیس

آب و هوای سوئیس – جغرافیای کشور سوئیس

سوئیس کشوری است که در اروپای غربی واقع شده و با کشور هایی مانند آلمان از شمال ، اتریش و لیختنشتاین از شرق ، ایتالیا از جنوب و فرانسه از غرب همسایه میباشد جمعیت این کشور به 7،5 میلیون نفر میرسد و مساحت آن بالغ بر 41،290 کیلومتر مربع میباشد ؛ پایتخت این کشور شهر برن و شهر های اقتصادی این کشور شهر های ژنو و زوریخ است.

سوئیس با مساحت 41،290 کیلومتری که دارد نسبتا کشور کوچکی حساب میشود  و با جمعیت 7،5 میلیون نفری که دارد دارای تراکم جمعیتی به اندازه 182 نفر در هرکیلومتر مربع است که تراکم جمعیتی متوسطی میباشد و این تراکم جمعیتی در مناطق کوهستانی این کشور کمتر است که این مناطق در جنوب این کشور واقع اند و در قسمت شمالی این کشور تراکم جمعیت بیشتر می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به سوئیس شرکت آتیه آفرینان ایرانیان توصیه می کند نگاهی به مقاله ” مهاجرت به سوئیس ” بیاندازید.

این کشور به لحاظ منطقه های جغرافیایی به سه دسته تقسیم میشوند کوه های آلپ سوئیس ، ناحیه میتلاند یا فلات سوئیس و کوه های ژورا که در قسمت شمال غربی این کشور و در نزدیکی مرز فرانسه واقع شده اند.

آب و هوای سوئیس – کلیات آب و هوای سوئیس

آب و هوای سوئیس بر خلاف تصور خیلی از افراد معتدل می باشد در سوئیس بدلیل اختلاف ارتفاعی که در برخی نقاط این کشور وجود دارد کمی متغییر است و کوهستان های این کشور باعث شده تا تفاوت های آب و هوایی بوجود آید در فصل زمستان دمای این کشور به ندرت نزدیک صفر میشود  و در فصل گرم تابستان دما تا 30 درجه نیز افزایش پیدا میکند ؛ گرمترین نقاط این کشور مربوط به Valais ، Ticino و montreux  می باشد.

آب و هوای سوئیس – جزئیات آب و هوای سوئیس

سوئیس کشوری 4 فصل است و همانطور که گفته شد دارای آب و هوای معتدل میباشد زمستان های این کشور اغلب از دسامبر تا فوریه بوده و بارش برف باعث میشود تا درجه حرارت نزدیک به صفر یا به زیر صفر برود ؛ در فصل بهار که از مارس تا می به طول می انجامد کمی دما افزایش پیدا کرده و گرمتر میشود ولی هنوز به لباس گرم احتیاج است و دما در این فصل بین 2 تا 14 درجه سانتی گراد متغییر است.

توصیه شرکت آتیه آفرینان ایرانیان برای اقامت و تابعیت در سوئیس ، مشاوره از مشاوران آتیه آفرینان ایرانیان و مطالعه مقاله ” اقامت در سوئیس” است .

در فصل تابستان بدلیل بارش هایی که بصورت دوره ای در این کشور اتفاق می افتد اغلب آب و هوایی گرم و مرطوب پیدا میکنند و چراگاه ها و مراتع مناسبی را برای دام ها بوجود می آورد.

در فصل پاییز که از اواسط سپتامبر تا نوامبر میباشد درجه حرارت بین 10 تا 18 درجه سانتی گراد متغییر می باشد .

در سوئیس بدلیل اختلاف ارتفاع در برخی نقاط ممکن است  یخبندان بوجود آید که معمولا این اتفاق در شمال این کشور بوجود می آید و اغلب جنوب این کشور آب و هوای مدیترانه ای دارد.

پدیده آب و هوایی مشهوری به نام فون fohn ممکن است در همه سال و حتی در فصل زمستان اتفاق بیفتد که این پدیده باعث میشود یک نوع اعتدال هوایی در سوئیس بوجود آید و جریان هوای مدیترانه ای در سوئیس ایجاد میکند ؛ مراتع این کشور بیشتر در جنوب این کشور به وجود می آید که مربوط به منطقه والیز نزدیک به مرز ایتالیا و فرانسه است ؛ مرطوب ترین نقاط این کشور به ارتفاعات آلپ و تیسین میباشد و اغلب در این نقاط بارش های سنگینی اتفاق می افتد ؛ بارندگی بطور معمول در طول سال همه مناطق این کشور را در بر میگیرد ولی ممکن است تفاوت هایی در برخی نقاط بوجود آید بطور مثال در قسمت شرقی معمولا بارش ها کمی بیشتر از غرب آن است.

در مقاله ای تحت عنوان ” مزایای تحصیل در سوئیس” به طور مفصل درباره شرایط و مزایای تحصیل در سوئیس توضیح دادیم .

 آب و هوای سوئیس – بهترین زمان سفر به سوئیس

بهترین زمان سفر به این کشور از اواخر اردیبهشت ماه تا اواخر شهریور ماه میباشد که معمولا در این زمان هوای این کشور نه خیلی سرد و نه خیلی گرم است و به لحاظ ترافیک سفر ها مناسب میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست