آب و هوای جمهوری چک

 آب و هوای جمهوری چک – کلیات آب و هوای جمهوری چک

جمهوری چک یکی از کشور های اروپای مرکزی است که دارای آب و هوای گرم و معتدل است در پراگ یعنی پایتخت این کشور بدلیل بارشی که معمولا در طول سال انجام میشود هوا بسیا سرد است معمولا در خشک ترین ماه های سال هم این اتفاق رخ میدهد میانگین دما در این شهر معمولا به 9 درجه سانتی گراد میرسد و میانگین بارش در این شهر به طور تقریبی 486 میلی متر می باشد.

برای اقامت و تابعیت در اتریش روش های متفاوتی وجود دارد شرکت آتیه آفرینان به شما توصیه می کند برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” اقامت در اتریش” را مطالعه فرمایید .

آب و هوای جمهوری چک – جزئیات آب و هوای جمهوری چک

در پراگ پایتخت این کشور معمولا در ماه فوریه بسیار خشک است و بارش به 19 میلی متر میرسد و بیشترین میزان بارش در ماه جولای اتفاق می افتد که شاهد بارش 70 میلی متری در این شهر هستیم با متوسط دمای 18،6 درجه سانتی گراد جولای گرمترین ماه سال در این کشور است و در ماه ژانویه معمولا دما به منفی 1 درجه سانتی گراد میرسد که خود گویای سرد بودن هوا است معمولا زمستان ها در این شهر از ماه دسامبر تا اوایل ماه می به طول می انجامد یعنی از ماه آذر تا اواخر اردیبهشت ماه سال بعد ، در این فصل اوج بارش در این شهر است .

در فصل بهار پراگ معمولا به دمای 21 درجه سانتی گراد میرسد و معمولا بهترین آب و هوا را به نسبت بقیه فصل ها دارد و معمولا بهترین فصل برای سفر است.

در تابستان آب و هوا کمی متغییر است بصورتی که امکان دارد در روزهایی در این فصل شاهد بارش باران باشیم و دمای هوا کم شود و در روزهایی بارش اتفاق نیفتد و دما بالا برود بطور کلی دما در روز های گرم این فصل 27 درجه یا کمی بالاتر میرسد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به اتریش شرکت آتیه آفرینان ایرانیان توصیه می کند نگاهی به مقاله ” مهاجرت به اتریش” بیاندازید.

پاییز در این شهر به لحاظ آب و هوایی مثل بهار در این شهر است و تغییرات دمایی آن مثل بهار است البته در این فصل امکان بارش هم وجود دارد ولی مثل فصل تابستان غیر قابل پیش بینی نمیباشد و یکی از بهترین زمان ها برای سفر به این کشور است.

شرکت آتیه آفرینان ایرانیان به شما پیشنهاد می کند برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” تحصیل در اتریش” را مطالعه فرمایید .

آب و هوای جمهوری چک – بهترین زمان سفر به جمهوری چک

معمولا بهترین زمان سفر به این کشور از اردیبهشت ماه تا آخر خرداد ماه است یعنی ماه می تا اوایل ژوئن در فصل بهار تغییرات غیر قابل پیش بینی در آب و هوا اتفاق نمی افتد و بهترین زمان سفر به پراگ است البته در این فصل معمولا گردشگران زیادی به این کشور سفر میکنند و ممکن است ترافیک سنگینی ایجاد شود ؛ فصل پاییز هم بدلیل اینکه آب و هوایی مشابه با بهار دارد گزینه خوبی از لحاظ زمانی برای سفر به این کشور میباشد و سعی کنید در فصل های زمستان به هیچ وجه به این کشور سفر نکنید بدلیل اینکه گروه های مختلفی  از افراد برای برگذاری جشن کریسمس از کشور های آلمان و ایتالیا به این کشور میروند و معمولا خیابان ها را شلوغ میکنند و ترافیک سنگینی را بوجود می آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست