آب و هوای اسلواکی

 آب و هوای اسلواکی – جغرافیا اسلواکی

اسلواکی یکی از کشور های اروپای مرکزی است و جمعیت آن به 5،5 میلیون نفر میرسد ، پایتخت این کشور براتیسلاوا است میخواهیم در این بخش نگاهی کوتاه به جغرافیا این کشور داشته باشیم.

بیشترین مساحت کشور اسلواکی را کوهستان تشکیل داده است و این کوه ها همگی جزء رشته کوه های بسکید و کارپات هستند و کوه های کارپات بیشتر نیمه شمالی این کشور را در بر میگیرند و دشت های این کشور در دو بخش جنوب غربی و جنوب شرقی خلاصه میشوند ؛ مرتفع ترین کوه های کوهستان های کارپات با کوه های تاتر شناخته میشوند که ارتفاع این کوه ها به ۲۵۰۰ متر میرسند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در اسلواکی می توانید مقاله ” تحصیل در اسلواکی ” را مطالعه فرمایید .

درشمال این کشور و نزدیک به مرز لهستان کوه هایی به نام تاترا علیا قرار دارند که جزء مناطق محبوب کوه نوردی و اسکی در این کشور میباشند و بسیاری از مناظر زیبای این کشور در این منطقه واقع شده اند که میتوان به دریاچه ها و دره های زیبا و خوش منظره اشاره کرد.

بلند ترین نقطه اسلواکی قله گرلاخ (Gerlachovský štít) است که در مناطق شمالی این کشور است که به ارتفاع 2،655 متر میرسد و کوه کریوان که نماد این کشور هم است در همین منطقه واقع شده است.

مهمترین رود های این کشور رود های دانوب ، واه ، هرون ، هورناد و تیسا میباشد که رود تیسا 5 کیلومتر از مرز اسلواکی و مجارستان را در بر میگیرد.

آب و هوای اسلواکی – کلیات آب و هوای اسلواکی

همانطور که در بخش جغرافیای این کشور توضیح دادیم بدلیل این که بیشترین بخش این کشور را کوهستان ها تشکیل داده است به لحاظ آب و هوایی کشوری نسبتا سرد است میانگین درجه حرارت این کشور در سال به حدود 4 درجه سانتی گراد بالا میرود و در برخی نقاط که ارتفاع آن کم است مثل جنوب غربی و جنوب شرقی این کشور دما تا 10 درجه بالای صفر میرسد بیشترین میزان بارش این کشور در ماه جولای رخ میدهد و حتی پس از پایان زمستان برف در فصل های بعدی هم بر روی کوه های این کشور باقی میماند ؛ کمترین میزان بارش در این کشور در ماه ژانویه است .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به اسلواکی شرکت آتیه آفرینان ایرانیان توصیه می کند نگاهی به مقاله ” مهاجرت به اسلواکی” بیاندازید.

آب و هوای اسلواکی – بهترین زمان سفر به اسلواکی

بهترین زمان برای سفر به این کشور از آوریل تا ژوئن (از ۱۲ فروردین تا ۹ تیر) و اواسط سپتامبر تا اکتبر (از ۲۴شهریور تا ۹ آبان) است. در این زمان ها معمولا هوا در این کشور خنک بوده و ترافیک سفر ها به این کشور کم میباشد و موقعیت خوبی برای سفر و بازدید از مناطق زیبای این کشور است.

شایان ذکر است برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقامت و تابعیت اسلواکی مقاله ” اقامت در اسلواکی” را مطالعه بفرمایید .

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست