شرایط لازم جهت اخذ پذیرش پزشکی در دانشگاه های آلمان و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا

شرایط لازم جهت اخذ پذیرش پزشکی در دانشگاه های آلمان و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا

1.اخذ مدرک پیش دانشگاهی: از آنجا که نظام تحصیلی کشور آلمان نیز مانند نظام تحصیلی ایران ، 12 ساله می باشد ، لذا متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در آلمان و ورود به دانشگاه های کشور آلمان را دارند ، می بایست در کشور ایران سال دوازدهم تحصیلی را که معادل مدرک پیش دانشگاهی می باشد ، اخذ نمایند. در غیر این صورت واجد شرایط ثبت نام در دانشگاه های آلمان نیستند.
2.اخذ مدرک زبان : متقاضیان تحصیل در آلمان می بایست دارای مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B1 از موسسه گوته یا مراکز مورد قبول سفارت آلمان باشند و آشنایی کامل به زبان آلمانی ، از شرایط مورد نیاز و ضروری جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های آلمان می باشد. اگر متقاضی خواهان تحصیل در رشته پزشکی در آلمان است، بهتر است که مدرک زبان آلمانی وی ، در سطح B2 آلمانی باشد زیرا در این صورت شانس پذیرش او در دانشگاه های آلمان به مراتب بیش تر خواهد شد.
3.ارائه تمکن مالی : متقاضی می بایست حداقل مبلغ 9000 یورو یا معادل ریالی آن را در حساب خود به عنوان تمکن مالی و هزینه های زندگی یک ساله خود در حسابش نشان دهد و لازم است که متقاضی 2 روز قبل از وقت سفارت آلمان ، پرینت مالی از حساب خود تهیه نماید و به سفارت آلمان ارائه دهد. لازم به ذکر است که این مبلغ توسط متقاضی ، مستقیما به کشور آلمان برده می شود و در یک حساب بانکی جدید گذاشته خواهد شد که این حساب توسط دولت آلمان ، بلوکه می شود و هرماه فقط میتواند مبلغ 680 یورو از آن حساب برداشت نماید. بدیهی است افتتاح حساب در کشور آلمان براحتی پس از ورود به کشور و ثبت نام در دانشگاه مقدور بوده و به عهده ی شخص متقاضی می باشد .
4.سایر مدارک مورد نیاز :
شناسنامه و پاسپورت متقاضی
سند ازدواج یا سند طلاق (در صورت وجود)
رزومه ی متقاضی (متقاضی بایستی یک فرم از سوابق خود و علت تحصیلش را که اصطلاحا (CV) خوانده میشود تکمیل نماید)
متقاضی بایستی یک انگیزه نامه مبنی بر علل تحصیل خود در کشور آلمان و اینکه چرا کشور آلمان را برای ادامه تحصیل انتخاب نموده است ارائه دهد.
نامه عدم سو پیشینه متقاضی در صورت نیاز
برگه اشتغال به تحصیل ( در صورت دانشجو بودن )
ارائه ی اصل یا ترجمه ی مدارک کلیه مقاطع تحصیلی به همراه ریز نمرات به زبان آلمانی (در حال حاضر کشور آلمان نیاز به ارائه مدرک ریز نمرات تمامی سال های دبیرستان و پیش دانشگاهی را دارد)
تمامی مدارک فوق حتماً باید به تأییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برسند.
مدارک ، بعد از ترجمه و اخذ پذیرش باید به سفارت آلمان رفته و تأیید شوند و پس از تایید برای بعضی از دانشگاه ها در صورت نیاز دانشگاه DHL می گردد.
گروه آتیه آفرینان ایرانیان
بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور
با مجوز رسمی از وزارت علوم
شماره تماس 02122226777