سه اشتباه رايج در زمينه اپلاى براى رشته هاى كاملا به زبان انگليسى در دانشگاه هاى آلمان

تمامى رشته هاى موجود به زبان انگليسى در دانشگاه هاى آلمان شهريه دارند.
خير!! اينطور نيست. بسيارى از رشته هاى كاملا انگليسى در دانشگاه هاى آلمان رايگان هستند.
براى دريافت پذيرش در رشته هاى انگليسى زبان در آلمان بايد معدل بالاى ١٦ داشته باشيم.
خير!! حداقل معدل مورد نياز در اكثر مواقع ٢.٥ در سيستم آلمانى است كه تقريبا معادل ١٥ مى شود. (مواردى بوده اند كه با معدل پايين تر هم پذيرش گرفته اند)
براى دريافت ويزاى تحصيلى آلمان حتما بايد مقدارى آلمانى بلد باشيم.
خير! در صورتيكه در رشته اى كه كاملا به زبان انگليسى است پذيرش داشته باشيم، نيازى به دانستن زبان آلمانى نيست.
براى اطلاعات بيشتر با ما تماس بگيريد.22226777-021

شرایط لازم جهت اخذ پذیرش پزشکی در دانشگاه های آلمان و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا

شرایط لازم جهت اخذ پذیرش پزشکی در دانشگاه های آلمان و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا

1.اخذ مدرک پیش دانشگاهی: از آنجا که نظام تحصیلی کشور آلمان نیز مانند نظام تحصیلی ایران ، 12 ساله می باشد ، لذا متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در آلمان و ورود به دانشگاه های کشور آلمان را دارند ، می بایست در کشور ایران سال دوازدهم تحصیلی را که معادل مدرک پیش دانشگاهی می باشد ، اخذ نمایند. در غیر این صورت واجد شرایط ثبت نام در دانشگاه های آلمان نیستند.
2.اخذ مدرک زبان : متقاضیان تحصیل در آلمان می بایست دارای مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B1 از موسسه گوته یا مراکز مورد قبول سفارت آلمان باشند و آشنایی کامل به زبان آلمانی ، از شرایط مورد نیاز و ضروری جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های آلمان می باشد. اگر متقاضی خواهان تحصیل در رشته پزشکی در آلمان است، بهتر است که مدرک زبان آلمانی وی ، در سطح B2 آلمانی باشد زیرا در این صورت شانس پذیرش او در دانشگاه های آلمان به مراتب بیش تر خواهد شد.
3.ارائه تمکن مالی : متقاضی می بایست حداقل مبلغ 9000 یورو یا معادل ریالی آن را در حساب خود به عنوان تمکن مالی و هزینه های زندگی یک ساله خود در حسابش نشان دهد و لازم است که متقاضی 2 روز قبل از وقت سفارت آلمان ، پرینت مالی از حساب خود تهیه نماید و به سفارت آلمان ارائه دهد. لازم به ذکر است که این مبلغ توسط متقاضی ، مستقیما به کشور آلمان برده می شود و در یک حساب بانکی جدید گذاشته خواهد شد که این حساب توسط دولت آلمان ، بلوکه می شود و هرماه فقط میتواند مبلغ 680 یورو از آن حساب برداشت نماید. بدیهی است افتتاح حساب در کشور آلمان براحتی پس از ورود به کشور و ثبت نام در دانشگاه مقدور بوده و به عهده ی شخص متقاضی می باشد .
4.سایر مدارک مورد نیاز :
شناسنامه و پاسپورت متقاضی
سند ازدواج یا سند طلاق (در صورت وجود)
رزومه ی متقاضی (متقاضی بایستی یک فرم از سوابق خود و علت تحصیلش را که اصطلاحا (CV) خوانده میشود تکمیل نماید)
متقاضی بایستی یک انگیزه نامه مبنی بر علل تحصیل خود در کشور آلمان و اینکه چرا کشور آلمان را برای ادامه تحصیل انتخاب نموده است ارائه دهد.
نامه عدم سو پیشینه متقاضی در صورت نیاز
برگه اشتغال به تحصیل ( در صورت دانشجو بودن )
ارائه ی اصل یا ترجمه ی مدارک کلیه مقاطع تحصیلی به همراه ریز نمرات به زبان آلمانی (در حال حاضر کشور آلمان نیاز به ارائه مدرک ریز نمرات تمامی سال های دبیرستان و پیش دانشگاهی را دارد)
تمامی مدارک فوق حتماً باید به تأییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برسند.
مدارک ، بعد از ترجمه و اخذ پذیرش باید به سفارت آلمان رفته و تأیید شوند و پس از تایید برای بعضی از دانشگاه ها در صورت نیاز دانشگاه DHL می گردد.
گروه آتیه آفرینان ایرانیان
بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور
با مجوز رسمی از وزارت علوم
شماره تماس 02122226777

 

پاسخ به ایمیل ها و سولات شما درباره ی تحصیل در آلمان

اولین قدم جهت تحصیل در آلمان، داشتن پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های این کشور است، البته این به تنهایی کافی نیست و دانشجویان پس از آن باید جهت دریافت ویزای دانشجویی به سفارت آلمان مراجعه نماید.
آیا میتوان ابتدا یک ویزای توریستی بگیریم و پس از ورود به آلمان، آن را به ویزای تحصیلی تغییر دهیم؟
این امر ممکن نیست و طبق قوانین آلمان، ویزای توریستی قابل تبدیل به ویزای تحصیلی نمیباشد و مدارک مورد نیاز هر کدام مجزا از یکدیگر است.
آيا میتوان با داشتن پذیرش از آموزشگاه ها و انستیتوهای آموزش زبان آلمانی، از سفارت آلمان ویزا دریافت کرد؟
معمولا سفارت آلمان برای دوره های صرفا زبان آلمانی ویزا نمیدهد، بلکه به افرادی ویزا میدهد که قبلا پذیرش تحصیلی خود را جهت تحصیل یک رشته معین در یک دانشگاه معین دریافت کرده اند.
مدت زمان بررسی درخواست ویزای تحصیلی چقدر است؟
معمولا جواب درخواست ها بین 6 الی 8 هفته به متقاضی اعلام مي شود.
گروه آتیه آفرینان ایرانیان
بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور
دارای هفت مجوز رسمی از وزارت علوم
دارای مجوز رسمی از وزارت کار
شماره تماس 02122226777

نكاتي مهم و ضروري در مورد ويزاي تحصيلي آلمان

نكاتي مهم و ضروري در مورد ويزاي تحصيلي آلمان

براي درخواست ويزاي دانشجويي هر شخص بايد مبلغ ٨٦٤٠ يورو معادل ريالي به مدت يك روز يا بيشتر در حساب بانكي در ايران ( هر بانك دلخواه ) قرار دهد و يك نامه تمكن مالي به زبان انگليسي از بانك دريافت كند و به سفارت ارائه دهد.
در بدو ورود به آلمان ، متقاضيان بايستي حداقل ٨٦٤٠ يورو به همراه داشته باشند ، زيرا ويزايي كه سفارت صادر ميكند ٣ ماه اعتبار دارد و بعد از ٣ ماه بايد به ١ سال تمديد شود و براي تمديد ويزا اين مبلغ بايد در حساب بانكي بنام دانشجو در آلمان افتتاح شود.
برخي از شهر ها در آلمان پس از ورود متقاضي مبلغ ٨٦٤٠ يورو را بلاك ميكنند و فقط دانشجو مجاز به برداشت ٦٥٠ يورو در ماه ميباشد، برخي شهر ها هم خير و فقط يك روز كافيست كه اون مبلغ حهت تمديد ويزا در بانك بماند.
دانشجوياني كه ابتدا بايستي دوره ي فشرده زبان آلماني در آلمان بگذرانند ، در برخي شهر ها در طي دوره ي زبان اجازه كار نخواهند داشت .
بجاي ٨٦٤٠ يورو، اگر شخصي در داخل آلمان ساپورت مالي متقاضي را متقبل شود و يا دانشجو، بورسيه اي از آلمان داشته باشد ، لذا وي از ارائه ي ٨٦٤٠ يورو معاف است.
در صورتيكه يكي از زوجين پذيرش تحصيلي از دانشگاههاي آلمان را دارا باشد ، همزمان همسر وي و فرزندان زير ١٨ سال ميتوانند براي ويزاي همراه نيز اقدام كنند و باهم وارد كشور آلمان شوند .
همسري كه ويزاي همراه دريافت ميكند اجازه كار نخواهد داشت .
فرزندان اجازه ي تحصيل رايگان در آلمان را دارند .
اما جهت اينكه خانواده ها درصد دريافت ويزايشان بالاتر برود ، لذا پيشنهاد ميشود كه زوجين هر دو نفر پذيرش تحصيلي داشته باشند و براي ويزاي دانشجويي اقدام كنند و هر دو از يك دانشگاه .
هزينه ي زندگي دانشجويي بصورت متاهلي ماهانه حدودا ١٠٠٠ يورو براورد ميشود و به ازاي هر فرزند ٢٠٠ الي ٣٠٠ يورو ماهانه افزايش ميابد.
در طول دوره ي تحصيل كليه ي دانشجويان اجازه ي كار دارند به مدت هفته اي ٢٠ ساعت .
به ازاي هر ساعت كار دانشجويي يك دانشجو ميتواند ساعتي ٨ يورو ( مينيمم ) درامد داشته باشد .حدودا مينيمم دانشجويان ميتوانند ماهانه ٥٠٠ يورو درامد داشته باشند كه ٩٠٪‏ هزينه هاي زندگي دانشجويي را پوشش ميدهد.
دانشجويان اجازه ي كار در داخل و يا خارج از دانشگاه را دارا ميباشند .
كار دانشجويي ميتواند هم مرتبط و هم غير مرتبط با رشته ي تحصيلي دانشجو باشد .
پس از اتمام تحصيل ، دولت آلمان ١٨ ماه به دانشجويان فرصت يافتن شغل ميدهد و از لحظه اي كه دانشجويان كار پيدا ميكنند ، اگه ٣ سال با ويزاي كاري زندگي كنند و به مدت ٦٠ ماه ماليات پرداخت كرده باشند ( از شروع تحصيل ) ، لذا اقامت دائم دريافت خواهند كرد . ماليات هايي كه در دوران دانشجويي پرداخت ميشود براي دريافت اقامت دائم بصورت نصف قابل محاسبه است .
هزينه هاي زندگي در آلمان ( ماهانه ) ٦٥٠ يورو بطور متوسط ميباشد.
شهريه ي دانشگاههاي آلمان در حد رايگان ميباشد بين ترمي ٢٠٠ الي ٥٠٠ يورو
پروسه اخذ پذيرش از دانشگاههاي آلمان تقريبا ٢ الي ٣ ماه زمان ميبرد.
عموما جهت درخواست پذيرش از طريق آتیه آفرینان ایرانیان، متقاضيان عزيز نيازي به ارائه ي مدرك زبان آلماني را ندارند .
متقاضياني كه پذيرش دانشگاه ( آلماني زبان دارند ) جهت اقدام براي ويزا حتما داشتن مدرك زبان آلماني سطح B1 اجباري ميباشد .
بديهيست تا زماني كه متقاضيان عزيز مدرك زبان آلماني B1 را دريافت ميكنند ، پذيرش تحصيلي باطل نخواهد شد و قابل تمدید ميباشد .
متقاضياني كه داراي پذيرش از پروگرام هاي انگليسي زبان ميباشند ، از ارائه ي مدرك زبان آلماني سطح B1 به سفارت معاف ميباشند .
فقط متقاضياني ميتوانند براي پروگرام هاي انگليسي زبان ( ارشد ) اقدام كنند كه داراي معدل ليسانس بالاي ١٤ باشند .و معدلين زير ١٤ از شانس بسيار ضعيفي براي گرفتن پذيرش انگليسي زبان برخوردار هستند .
متقاضيان ليسانس و ارشد ( آلماني زبان ) كه داراي معدل بالاي ١٢ باشند امكان درخواست پذيرش براي آنها وجود دارد .
متقاضيان دكترا فقط اخذ پذيرش به زبان انگليسي انجام ميدهيم و در خيلي از مواقع حتي نياز به داشتن مدرك آيلتس يا تافل نميباشد زيرا سطح زبان شما از طريق مصاحبه ي اسكايپ با استاد مربوطه بررسي خواهد شد .
هزينه ي ويزاي دانشجويي ٦٠ يورو ميباشد .
گروه آتیه آفرینان ایرانیان
بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور
دارای هفت مجوز رسمی از وزارت علوم
دارای مجوز رسمی از وزارت کار
شماره تماس 02122226777

صفحه1 از9

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151