مقاطع تحصیلی در چک

مقاطع تحصیلی در چک

در این بخش درباره مقاطع تحصیلی در چک توضیح کوتاهی می دهیم .

 

 

 

مقاطع تحصیلی در چک مقطع کارشناسی در کشور چک

طول دوره کارشناسی در کشور چک بین 3 تا 4 سال است . دانشجویان در مقطع لیسانس بین 140 تا 180 واحد درسی را پاس خواهند کرد .  افرادی که در رشته های هنری در مقطع کارشناسی در کشور چک تحصیل می کنند ، پس از اتمام تحصیل خود مدرک BCE دریافت می کنند .

افرادی که در رشته های غیرهنری در مقطع کارشناسی در کشور چک تحصیل می کنند ، پس از اتمام تحصیل خود مدرک BC دریافت می کنند .

پس از پایان دوره کارشناسی ، دانشجویان باید در آزمون دولتی شرکت نمایند ، همچنین دانشجویان باید پایان نامه خود را هم ارائه دهند و از آن دفاع نمایند . پس از اتمام دوره تحصیل کارشناسی در چک ، فارغ التحصیلان در صورت تمایل می توانند ، وارد بازار کار شوند و یا در مقطع کارشناسی ارشد در چک مشغول تحصیل شوند .

 

مقاطع تحصیلی در چک مقطع کارشناسی ارشد در چک

طول دوره کارشناسی ارشد در کشور چک بین 2 تا 3 سال می شود . در مقطع فوق لیسانس ، دانشجویان بین 60 تا 160 واحد درسی را پاس خواهند کرد .

دوره های کارشناسی ارشد در کشور چک در دو نوع پیوسته و ناپیوسته ارائه می شوند .

در تحصیل فوق لیسانس به صورت پیوسته دانشجویان بین 60 تا 180 واحد درسی را پاس خواهند کرد . طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد به صورت پیوسته در چک بین 2 تا 3 سال می شود .

در تحصیل فوق لیسانس به صورت ناپیوسته دانشجویان بین 240 تا 360 واحد درسی را پاس خواهند کرد . طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد به صورت ناپیوسته در چک بین 4 تا 6 سال می شود .

پس از پایان دوره تحصیل فوق لیسانس ، دانشجویان باید در آزمون نهایی دولتی شرکت کرده و همچنین از پایان نامه خود دفاع نمایند .

 

مقاطع تحصیلی در چک مقطع دکتری در کشور چک

طول دوره تحصیل دکترا در کشور چک معمولاً 3 سال می شود . پس از پایان دوره دکتری ، دانشجویان باید پایان نامه خود را ارائه دهند .

 

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151