مقاطع تحصیلی در چک

مقاطع تحصیلی در چک

در این مقاله به معرفی مقاطع تحصیلی در چک می پردازیم .

مقاطع تحصیلی در چک – تحصیل کارشناسی در چک

طول دوره تحصیل کارشناسی در کشور چک بین 3 تا 4 سال می باشد . دانشجویان در دوره تحصیلی خود باید بین 140 تا 180 واحد درسی را بگذرانند . دانشجویان کارشناسی در چک اجازه دارند که به مدت 20 ساعت در هر هفته به انجام کار های دانشجویی مشغول شوند و از این طریق هزینه های خود را تامین نمایند .  پس از پایان دوره تحصیلی مقطع لیسانس در کشور چک داوطلبان در صورت تمایل می توانند در مقاطع تحصیلی بالاتر در کشور چک تحصیل نمایند و یا در این کشور مشغول کار شوند .

 

 

مقاطع تحصیلی در چک تحصیل کارشناسی ارشد در چک

طول دوره کارشناسی ارشد در کشور چک تقریباً 2 سال است . برای تحصیل فوق لیسانس در چک دانشجویان باید دارای مدرک لیسانس باشند . دانشجویان مقطع فوق لیسانس اجازه دارند که به مدت 20 ساعت در هر هفته مشغول کار های دانشجویی شوند . دانشجویان پس از پایان دوره تحصیل با ارائه و دفاع از پایان نامه خود درک فوق لیسانس دریافت خواهند کرد . پس از فارغ التحصیلی در صورت تمایل داوطلبان می توانند در مقطع بالاتر تحصیل نمایند و یا در کشور چک وارد بازار کار شوند .

 

مقاطع تحصیلی در چک تحصیل دکتری در چک

طول دوره تحصیل دکتری در کشور چک 3 سال است . دانشجویان برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور چک باید دارای مدرک فوق لیسانس با حداقل معدل 14 باشند . دانشجویان مقطع دکتری پس از پایان دوره تحصیل باید پایان نامه خود را ارائه دهند و از آن دفاع نمایند . دانشجویان مقطع دکترا در هر هفته اجازه 20 ساعت کار دانشجویی دارند .

 

مقاطع تحصیلی در چک هزینه تحصیل در چک

هزینه تحصیلی در چک به زبان چکی برای هر سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری رایگان است . دانشجویان می توانند قبل از شروع دوره تحصیل خود به مدت 9 تا 11 ماه در دوره های آموزش زبان چکی در کشور چک شرکت کنند و پس از پایان دوره به تحصیل به زبان چکی مشغول شوند . در صورتی که دانشجویان بخواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند هزینه تحصیل آن ها بین 4000 تا 10000 یورو می شود .

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151