دکتری در اتریش,شرایط پذیرش دکتری اتریش

دکتری اتریش

در بین تمامی کشورهای اروپایی می توان گفت اتریش بهترین کشور برای ادامه تحصیل از نظر شرایط زندگی و هزینه ها میباشد.
برای ورود به دوره دکتری در اتریش متقاضی میباست مدرک کارشناسی ارشد خود را از یکی از دانشگاههای معتبر در ایران و یا خارج از کشور اخذ نمده باشد دوره دکتری در اتریش به دو صورت ارائه میگردد یک سری رشته ها که توسط خود دانشگاه معرفی میگردد و یکسری از رشته ها که باید استاد سوپروایز پیدا شود که اکثر رشته ها بصورت پیدا کردن استاد سوپروایزر میباشد بطور کلی مهمترین قسمت در اخذ پذیرش در دوره دکتری آشنایی با اساتید دانشگاهها و پیدا کردن استاد سوپروایزر مناسب میباشد .


دوره دکتری به زبان آلمانی و انگلیسی ارائه میگردد،داشتن مدرک زبان برای ورود به دانشگاهها الزامی نمی باشد و می توان بدون مدرک زبان پذیرش گرفت و دوره زبان را در اتریش گذراند.
در دوره دکتری دانشجویان امکان درخواست بورسیه تحصیلی را دارند که اخذ بورسیه ی تحصیلی از دانشگاه های اتریش مسیر هایی وجود دارد که بدون پرداخت شهریه وارد دانشگاه های معتبری مانند دانشگاه وین شوند. بطور کلی اگر به دنبال اخذ بورسیه از دانشگاه های اتریش باشیم باید بدانیم در این مسیر نیاز است در مدارک قبلی معدلی بالا و نمراتی بسیار خوب داشته و همچنین مقاله یا مقالاتی نیز در سطح بین الملل ارائه داده باشیم. همچنین ارائه ی یک طرح ابتدایی پروپزال و یا نگارش یک motivation letterالزامیست.دانشگاه های اتریش انواع برنامه های کمک هزینه ی تحصیلی و بورسیه تحصیلی را برای متقاضیان بین المللی تحصیل با بورسیه در دانشگاه های اتریش فراهم کرده اند. دانشگاه های وین، تکنینک گراتس، لئوبن و سایر دانشگاه های معتبر کشور اتریش در رشته های مختلفی در حال حاضر PHD Positionزیادی ارائه میدهند که این فرصت ها در رشته هایی چون: ریاضیات، فیزیک و انرژی، اکولوژی میکروبی، تکنولوژی مولکول شناسی و پروتئین، علوم کامپیوتر، GIS، تحقیقات CeMMو تعدادی دیگر از زمینه های تحقیقاتی و پژوهشی که به صورت PHD Positionو با لحاظ در آمد جهت متقاضیان تحصیل PHDبا بورسیه در نظر گرفته شده است. البته لازم به ذکر است که این موقعیت های بسیار با ارزش در مقاطع دکتری فقط قابل دسترس خواهد بود و متقاضی حتما بایستی دارای پیش زمینه ی آکادمیک بسیار برجسته با معدل و نمرات بالا باشد تا در میان رزومه های ارسالی به اساتید راهنما و Admission Groupانتخاب شده و در هر رشته به کار گرفته شوند.

مدارک مورد نیاز برای اقدام جهت اخذ پذیرش در دوره دکترا در اتریش عبارتند از:

 1. کپی تمام صفحات پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه
 2. دوازده قطعه عکس رنگی
 3. ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی
 4. ترجمه رسمی و تایید شده مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد
 5. ترجمه رسمی و تایید شده ریز نمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد
 6. دو عدد توصیه نامه از اساتید قبلی
 7. رزومه
 8. بیانیه هدف (Statement of Purpose )
 9. مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی (در صورت وجود)
 10. گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت وجود)
 11. گواهی عدم منع تحصیل (N.O.C ) از دانشگاه محل تحصیل قبلی

قبل از تهیه رزومه، توصیه نامه ها، بیانیه هدف، گواهی اشتغال به تحصیل، گواهی عدم منع تحصیل و... با ما مشورت کنید.
گروه آتیه آفرینان بعنوان تخصصی ترین مرکز اخذ پذیرش از دانشگاههای اتریش اخذ پذیرشها را بطور تضمینی انجام میدهد مشاوره های این مرکز بصورت رایگان میباشد قبل از هر کاری حتما با مشاورین ما مشورت نمایید.