حقوق و مزایای کار در اتریش

حقوق و مزایای کار در اتریش

کشور اتریش یکی از کشور های مهاجر پذیر است و هر ساله افراد زیادی به دلایل مختلف به اتریش مهاجرت می کنند . حقوق و مزایای کار در اتریش یکی از مواردی می باشد که برای افرادی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند بسیار مهم است . بنابراین در ادامه به بررسی حقوق و مزایای کار در اتریش می پردازیم .

 

 

افرادی که در کشور اتریش مشغول کار هستند می توانند در سال 25 روز مرخصی با حقوق داشته باشند . به علاوه در مواقع اضطراری مانند بیماری و یا اسباب کشی مرخصی افراد با حقوق می باشد . همچنین در کشور اتریش بیمه کاری برای همه افراد الزامی است . ساعات کاری در کشور اتریش در هر هفته 40 ساعت می باشد . بنابراین در کشور اتریش کارمندان 5 روز در هفته و روزی 8 ساعت کار می کنند . اگر کسی بیشتر کار کند اضافه کاری دریافت خواهد کرد . معمولاً افراد اتریشی دوست دارند که صبح زود سرکار بروند و معمولاً شروع کاری بیشتر مشاغل از ساعت 7 صبح می باشد و دیر ترین زمان شروع کار در اتریش ساعت 8 صبح می باشد .

در صورتی که فردی در کشور اتریش بیمار شود می تواند روز اول بیماری بدون هیچ توضیحی به کارفرما در خانه استراحت نماید . در صورتی که بیماری او به دو روز برسد باید گواهی پزشک خود را برای استراحت در روز دوم ارائه نماید . در صورتی که بیماری فرد طولانی شود و مدت زمان بیشتری برای استراحت لازم داشته باشد بیمه حقوق فرد را پرداخت خواهد کرد .

مالیات کارمندان و کارگران نیز در کشور اتریش همانند مبلغ بیمه توسط کارفرما از حقوق کارگران و کارمندان کسر می شود و توسط کارفرما به ادارات مربوطه تحویل داده می شود .

 

  • میانگین درآمد کارگران در کشور اتریش31.234 یورو در هر سال می شود .
  • همچنین حداقل دستمزد در کشور اتریش 1000 یورو است .

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151