نحوه تایید مدارک در سفارت اتریش

نحوه تایید مدارک در سفارت اتریش

 

نحوه تایید مدارک در سفارت اتریش بر اساس قانون کنسولی تایید مدارک به شماره KBeglG BGBl. I Nr. 95/2012 و براساس دستورالعمل کنسولی تایید مدارک طبق شماره KBeglV BGBl. II Nr. 467/2012 است .

 

طبق رویه داخلی تایید مدارک در کشور ایران ، سفارت کشور اتریش در تهران مهر و امضاء وزارت امور خارجه ایران را تایید می کند .

تایید دیپلماتیک یک سند عمومی فقط اصالت مهر و امضا و اگر قوانین بین المللی شامل آن شود ، امضاء مقامی که سند را امضاء کرده است را تایید می کند .

مراجع ایرانی اصل سند ها را تایید نمی کنند بنابراین اصل اسناد ایرانی دوباره تایید نمی شود .

 

وزارت امور خارجه کشور ایران اسناد ترجمه شده ای را که به وسیله مترجمان رسمی قوه قضاییه کشور ایران ترجمه شده اند را تایید می کند . ترجمه هایی که به وسیله قوه قضائیه کشور ایران و به وسیله وزارت خارجه کشور ایران تایید شده اند  ( به ترتیبی که ذکر شده ) در صورت داشتن شرایط لازم به وسیله سفارت اتریش هم تایید خواهند شد .

 

نحوه تایید مدارک در سفارت اتریش - شرایط تایید مدارک توسط سفارت اتریش

  • ترجمه اصل مدارک به زبان آلمانی باید دارای فتوکپی و پلمپ شده و به همراه مدارک ایرانی همراه با یک سری کپی از تمام مدارک و سایر مدارک لازم به سفارت اتریش ارائه شوند .
  • اگر در شکل و یا محتوای اسناد تردیدی باشد امکان دارد دستور بررسی اصالت اسناد صادر شود . در صورتی که دستور بررسی اصالت اسناد صادر شود همه هزینه های آن را متقاضی باید پرداخت نماید .
  • در حاضر فقط اسناد عمومی ایرانی تایید می شوند . اسنادی که به وسیله کنسولگری و همچنین سفارتخانه کشور افغانستان ، کشور عراق و سایر کشور هایی که در کشور ایران صادر شده اند تایید نمی شوند .
  • همچنین تایید مدارک شخصی افراد ازجمله گواهی های بانکی و ... صورت نمی گیرد .

 

نحوه تایید مدارک در سفارت اتریش - مراحل درخواست تایید مدارک

روند درخوست تایید مدارک به این صورت است که ابتدا شخص مورد نظر باید خود برای درخواست تایید مدارک به سفارت اتریش مراجعه نماید . ( متقاضی می تواند یک فرد معتمد را به عنوان مامور خود انتخاب کند و با دادن وکالتنامه  انجام کار ها را به او بسپارد فرد معتمد می تواند با ارائه فتوکپی گذرنامه و وکالتنامه مراحل را انجام دهد .  )

 

گاهی بررسی سندی به شکل ضروری پیش خواهد آمد و رسیدگی پس از چند روز یا چند هفته پایان می یابد .

متقاضیان باید بدانند مدارکی که برای درخواست اقامت باید ارائه شود باید قبل از ارائه درخواست به تایید برسند .

متقاضیان می توانند در روز های یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8:30 تا ساعت 12 به باجه های تایید مدارک در سفارت اتریش مراجعه نمایند .

هزینه تایید مدارک 40 یورو می باشد .

 

نحوه تایید مدارک در سفارت اتریش - گواهی امضاء روی مدارک شخصی

شرایط گواهی امضاء بر روی مدارک شخصی به صورت زیر می باشد .  

  • اگر فردی بخواهد از سند خود در کشور اتریش استفاده نماید . یا تبعه کشور اتریش یا شخص حقوقی مرتبط با کشور اتریش باشد .
  • امضاء باید در حضور مأمورا سفارت کشور اتریش توسط خود شخص صورت گیرد . بنابراین در هنگام امضاء متقاضی باید همراه خود یک کارت شناسایی عکسدار معتبر داشته باشد .
  • این گواهی فقط اصالت امضای سند را تایید می کند .

هزینه گواهی امضاء بر روی سند 40 یورو می باشد  .

 

نحوه تایید مدارک در سفارت اتریش - برابر اصل کردن فتوکپی

برای اسنادی که در کشور اتریش تنظیم شده اند از این نوع تایید جهت برابر اصل قرار دادن کپی اسناد استفاده می شود . اما این تایید مهر و امضا و همچنین صحت سند را بررسی و تایید نمی کند .

هزینه برابر اصل کردن فتوکپی 40 یورو می شود .

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151