اطلاعات عمومی اتریش

اطلاعات عمومی اتریشنام رسمی : جمهوری اتریش

پایتخت : وین

نوع حکومت : جمهوری فدرال با دو مجلس قانون گذار


موقعیت جغرافیایی

کشور سرسبز و زیبای اتریش در نیم کره شمالی و اروپای مرکزی قرار دارد. این کشور با مساحت بالغ بر 83.879 کیلومتر مربع شامل بخش وسیعی از ناحیه آلپ شرقی و رودخانه دانوب است. اتریش کشوری محصور در خشکی می باشد و رشته کوه های آلپ حدود 75 درصد خاک این کشور را دربر گرفته است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوی چک ، از شرق با اسلواکی و مجارستان ، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین همسایه است و جمعا 2637 کیلومتر مربع با کشورهای همجوار خود مرز مشترک دارد.

 

شرایط آب و هوایی

اتریش بدلیل موقعیت خاص جغرافیایی خود دارای آب و هوای متنوع ، فضاهای سرسبز و مناظر چشم نواز فراوانی است.

آب و هوای این کشور کوهستانی است و کوه های آن برای افراد علاقمند به کوهنوردی و اسکی بسیار مناسب می باشد.

متوسط دما در فصل زمستان بین 0 تا 10- درجه سانتیگراد و در تابستان بین 20 تا 30 درجه سانتیگراد است. متوسط میزان بارندگی در ارتفاعات حدود 1000 میلیمتر برآورد شده است.

 

جمعیت

براساس آمار رسمی در جولای 2015 کشور اتریش با 8.623.073 نفر جمعیت ، نود و چهارمین کشور پرجمعیت جهان شناخته شده است. میزان تراکم جمعیت در کشور اتریش 101/4 نفر در هر کیلومتر مربع است.

 

شهرهای مهم

کشور اتریش شامل 9 ایالت می باشد. وین پایتخت این کشور با جمعیتی بالغ بر 1/8 میلیون نفر (معادل یک چهارم جمعیت کل کشور) بزرگترین شهر این کشور و نهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا است. وین همچنین پایتخت جهان موسیقی می باشد.

شهرهای مهم اتریش عبارتند از : وین ، گراتس ، لینز ، سالزبورگ و اینسبورگ

 

مذهب

مسیحیت دین غالب کشور اتریش است. طبق آمار گرفته شده در سال 2014 میلادی حدود 61/4 درصد مردم اتریش رومان کاتولیک ، 6 درصد ارتودوکس ، 6 درصد مسلمان ، 4 درصد پروتستان و 22/5 درصد مردم معتقد به سایر دین ها یا بی دین می باشند.

دولت اتریش در سال 1912 دین اسلام را به رسمیت شناخت. طبق آمار ذکر شده پس از جامعه رومان کاتولیک ، جامعه پروتستان و جامعه مسلمانان اتریش جوامع بزرگ مذهبی این کشور می باشند.

 

پرچم و نشان ملی اتریش

پرچم اتریش از سه نوار افقی متناوب قرمز ، سفید و قرمز تشکیل شده است. براساس یک افسانه قدیمی لئوپولد پنجم ، دوک اتریش ، مابین سال های 1157 تا 1194 میلادی درگیر یکسری جنگ های خونین شد. پس از پایان جنگ لباس رزم وی که سفید بود کاملا غرق در خون شده بود. هنگامی که دوک لئوپولد کمربند خود را باز کرد پارچه زیر آن بدون هیچ اثری از خون ، کاملا سفید باقی مانده بود. او با دیدن این منظره از لباسش پرچم کشورش را با نوارهایی به رنگ های سرخ و سفید طراحی کرد، ولی در واقعیت پرچم اتریش توسط فردریک دوم ، دوک اتریش ، در قرن 13 انتخاب شده است.

پرچم اتریش دومین پرچم قدیمی بعد از پرچم دانمارک است.

نشان ملی اتریش (بدون زنجیر گسسته) از سال 1919 تاکنون بکار می رود و از سال 1945 این نشان با اضافه شدن زنجیر گسسته مورد استفاده قرار می گیرد.

عقاب در این نشان ملی نماد قدرت ، تاج عقاب نماد طبقه متوسط جامعه ، داس نماد زراعت و کشاورزی ، چکش نماد صنعت و زنجیر گسسته نماد آزادی از دیکتاتوری نازیسم است.

 

سازمان های بین المللی

کشور اتریش بعد از جنگ جهانی دوم توانسته فضای بسیار امنی را برای جلب سازمان های بین المللی ایجاد نماید.

اتریش بدلیل وجود نهادها و سازمان های بین المللی در وین مانند سازمان بین المللی انرژی هسته ای ، سازمان بین المللی کشورهای تولید کننده نفت (اوپک) و دفتر اروپایی نهاد سازمان ملل متحد ، کشوری مهم در اروپا به شمار می آید و یکی از مراکز مهم سیاسی و بین المللی جهان است.

 

واحد پول

تا پیش از سال 2002 واحد پول رایج این کشور شیلینگ بود ولی از ابتدای سال 2002 میلادی اتریش نیز مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا یورو را بعنوان واحد پولی یکسان پذیرفت.

 

زبان و خط

زبان رسمی این کشور آلمانی می باشد و اکثر مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند و اقلیتی نیز به زبان های ترکی ، اسلوونیایی ، مجاری و کروات صحبت
می کنند. زبان انگلیسی زبان دوم مردم اتریش به شمار می رود و اکثر مردم به این زبان آشنایی دارند.

خط مورد استفاده مردم اتریش خط لاتین می باشد.

 

فرهنگ و آداب و رسوم

اتریش کشوری غنی از نظر فرهنگی می باشد و مدت ها پایتخت فرهنگی اروپا بوده است. این کشور دستاوردهای درخشانی در زمینه معماری ، ادبیات ، نقاشی و خصوصاً موسیقی به دنیا عرضه داشته است. اتریش با برگزاری برنامه های موسیقی ، نمایش فیلم و نمایشگاه کتاب در سایر کشورها به معرفی و گسترش فرهنگ غنی خود پرداخته است. شهر گراتس در سال 2000 بعنوان مرکز فرهنگی اروپا شناخته شده است.

 

جهت دریافت اطلاعات کامل درباره کشور اتریش با گروه آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید.  02122226777

تمامی مشاوره های این مرکز بصورت رایگان می باشد.


معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151