سؤالات متداول درباره تحصیل در آلمان

سؤالات متداول درباره تحصیل در آلمان

در این قسمت به بررسی تعدادی از سؤالات متداول درباره تحصیل در آلمان می پردازیم .

 

 

هزینه تحصیل در آلمان چقدر است ؟

تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور آلمان رایگان است و فقط دانشجویان باید مبلغ 300 یورو در هر ترم بابت کارت عبور و مرور رایگان در کشور آلمان پرداخت نمایند .

 

برای تحصیل در آلمان  باید تا چه حدی به زبان آلمانی یا انگلیسی مسلط باشیم ؟

برای تحصیل در رشته هایی که به زبان آلمانی ارائه می شوند باید حداقل دارای مدرک زبان آلمانی سطح B1 باشید . همچنین برای تحصیل در رشته هایی که زبان انگلیسی ارائه می شوند باید دارای مدرک زبان آیلتس 6 به بالا باشید .

 

با انجام کار های دانشجویی در آلمان ماهیانه چقدر درآمد می توانیم کسب نماییم ؟

حداقل درآمد ماهیانه از انجام کار های دانشچویی در آلمان 650 یورو می شود . اگر شما دارای مدرک زبان آلمانی  حداقل B1 باشید به راحتی می توانید در کشور آلمان یک کار دانشجویی پیدا نمایید .

 

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آلمان چه شرایطی وجود دارد ؟

برای تحصیل در مقطع لیسانس داوطلبان باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی باشند و همچنین داشتن حداقل مدرک زبان آلمانی B1  اجباری است زیرا تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی ارائه می شود .

 

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان چه شرایطی وجود دارد ؟

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آلمان هم به زبان آلمانی امکانپذیر است و هم به زبان انگلیسی امکانپذیر است . دانشجویان باید دارای مدرک زبان آیلتس 6 به بالا و یا مدرک زبان آلمانی B1 به بالا باشند . همچنین داشتن مدرک لیسانس با معدل 15 به بالا برای رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند و معدل 13 به بالای مدرک لیسانس برای رشته هایی که به زبان آلمانی ارائه می شوند الزامی است .

برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور آلمان چه شرایطی وجود دارد ؟

برای تحصیل در مقطع دکتری داشتن مدرک فوق لیسانس و همچنین مدرک زبان آیلتس 6 به بالا الزامی است . همچنین دانشجو باید یک استاد راهنما از یکی از دانشگاه های آلمان داشته باشد و استاد راهنما دانشجو را برای تحصیل در مقطع دکتری در آلمان تایید نماید .

 

 

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151