بهداشت و درمان در کشور آلمان

بهداشت و درمان در کشور آلمان

نظام بهداشت و درمان در کشور آلمان به این شکل است که تمام افرادی که در کشور آلمان اقامت دارند باید از بیمه درمانی برخوردار باشند . افرادی هم که می خواهند به کشور آلمان سفر کنند در صورتی که بیمه درمانی تهیه نکرده باشند نمی توانند ویزای کشور آلمان را دریافت نمایند .

بیمه درمانی در کشور آلمان در دو نوع بیمه درمانی اجباری و بیمه درمانی خصوصی ارائه می شود . همه افراد می توانند از بیمه اجباری آلمان استفاده نمایند اما  افرادی که می خواهند از بیمه خصوصی آلمان استفاده نمایند باید دارای شرایطی باشند .

 

 

بهداشت و درمان در کشور آلمان  - بیمه درمانی اجباری

محاسبه این بیمه به این شکل است که مبلغ 14/6 درصد از کل حقوق ناخالص فرد به بیمه تعلق می گیرد که از این مقدار 7/3 درصد آن از حقوق شخص برداشته می شود و 7/3 آن نیز باید توسط کارفرما پرداخت شود . به علاوه کارمند یا کارگر باید مبلغی را جداگانه به شرکت بیمه پرداخت نماید که میزان این مبلغ نیز متفاوت می باشد.

همسر و فرزندان کارمند یا کارگری که بیمه می باشد می توانند بدون پرداخت هیچ هزینه ای تحت پوشش بیمه خانواده قرار بگیرند .

 

بهداشت و درمان در کشور آلمان - بیمه درمانی خصوصی

فقط افرادی می توانند بیمه خصوصی دریافت کنند که حقوق ناخالص آن ها بیش از 4950 یورو ( حد نصاب بیمه اجباری ) باشد . این فراد در صورت تمایل می توانند به صورت کتب درخواست دریافت بیمه خصوصی و معافیت از بیمه اجباری را بدهند . میزان حق بیمه خصوصی با توجه به سن فرد ، وضعیت سلامت فرد و دامنه مزایای بیمه مشخص می شود .

 

تمام دانشجویان خارجی که در کشور آلمان تحصیل می کنند حتما باید بیمه دانشجویی داشته باشند . در صورتی که دانشجویان بیمه درمانی نداشته باشند ثبت نام آن ها در دانشگاه مورد نظر انجام نخواهد شد .

 

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151