نظام بیمارستانی آلمان

نظام بیمارستانی آلمان

 

نظام بیمارستانی آلمان

سه نوع بیمارستان اصلی در این کشور وجود دارد

۱ – بیمارستان‌های عمومی که در کنترل دولت هستند (۵۱ درصد کل بیمارستان ها).۲ – بیمارستان‌های غیرانتفاعی محلی که تحت کنترل دولت‌های محلی هستند (۳۵ %).۳ – بیمارستان‌های خصوصی که سرمایه آن عموماً توسط پزشکان تأمین می‌شود (۱۴%).

کارکنان بیمارستان‌های نوع اول و دوم بطور تمام وقت در اختیار بیمارستان‌ هستند و هزینه‌های مراقبت بیماران نیز توسط صندوق‌های بیمه تأمین می‌شود .

پزشکان نیز در دو نوع بیمارستان‌ ذکر شده حقوق‌بگیر هستند که البته در این مقوله رؤسای بخش‌ها از این قاعده مستثنی هستند و می‌توانند از بیماران خصوصی خود حق‌الزحمه دریافت کنند و در حقیقت تنها گروه پزشکان هستند که قادرند در هر دو بخش خصوصی و دولتی فعالیت کنند.

کشور آلمان دارای ۱۹۹۶ بیمارستان دولتی و خصوصی می باشد که دارای ۵۰۰,۶۷۱ تخت بیمار می باشد، مجموعا ۱,۳ میلیون نفر اعم از کادر پزشکی ، خدماتی و اداری در این خصوص اشتغال دارند، در سال ۲۰۱۵ و طبق امار منتشره ، ۷۹ درصد ظرفیت این بیمارستنها پاسخگوی نیاز بیماران داخلی و بیماران خارجی از کشورهای امریکای شمالی ، اسکاندیناوی ، خاورمیانه و اروپایی بوده است.

بودجه بهداشت و درمان کشور در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۳۷۵ میلیارد یورو بوده است و پیش بینی میشود که در سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۵۰۰ میلیارد یورو گردد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان

بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور

با مجوز رسمی از وزارت علوم

شماره تماس 02122226777

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151